Jdi na obsah Jdi na menu
 


Od strojní údržby ke Strojírně TEDESCO

25. 11. 2010

vysoke-pece-v-kladenskych-zelezarnach.jpgV kladenských železárnách byla v místech, zachycených na snímku postavena před druhou světovou válkou hala údržby. Tato pak svému účelu sloužila dlouhá desetiletí a byla svědkem jak rozmachu, tak i utlumování výroby v areálu, známém pamětníkům jako Závod Koněv POLDI SONP Kladno na přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století. Při privatizaci ji získala společnost CENTRAS, která se strojírenské výrobě i nadále věnovala.

Tato se v následném desetiletí stala součástí skupiny Bohdan Bolzano, která jednak využila volných prostor pro zřízení svého prodejního skladu a dělicího centra hutního materiálu, ale i nadále rozvíjela strojírenskou výrobu, m.j. investicí do CNC horizontek - modernizace stávajícího a pořízení dvou nových strojů. Dne 4.listopadu 2010 pak valná hromada společnosti BOHDAN BOLZANO STEEL a.s. rozhodla o jejím přejmenování na Strojírna TEDESCO, a.s..

Pojmenování společnosti po panu Tedescovi připomíná regionální osobnost 19. století, spjatou nejen s areálem - byl úředníkem kladenských železáren - ale i s Bohdanem Bolzanem - vlastnil malou strojírnu ve Slaném, se kterou Bolzano spojil jím zakoupenou strojní dílnu sousední přádelny. 

 
 

 Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< prosinec / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 195148
Měsíc: 2791
Den: 90